ÜST
  • 0537 741 77 60
  • info@sanayicep.com
  • Giriş Kayıt
‘Hesap vermeyiz, hesap sorarız

‘Hesap vermeyiz, hesap sorarız

‘Hesap vermeyiz, hesap sorarız

Oktay, TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kurumlarının bütçesine ilişkin yaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:

SAYGI DUYULMALI: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışılırken bugün, özellikle tek adam boyutunda yoğunlaşan sorular ve eleştiriler öne çıkmıştır. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçerek, yakın tarihinin en önemli yönetim reformlarından birini başarıyla gerçekleştirmiştir. Bu reform süreci, geçmiştekilerden farklı olarak, tamamen milletimizin teveccühüyle yürütülmüştür. Demokrasiye, milli iradenin üstünlüğüne ve hukuk devleti ilkesine inanan herkes bu değişime saygı duymalıdır. Kamuoyunda tartışılan, milli iradenin tecelligâhı meclisimizden geçen ve milletimizin onayladığı bir sistem, tek adam sistemi değil ancak milletin sistemi olabilir. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir ve millet kararını vermiştir.

MİLLETE HESAP VERİRİZ: “Her ay Trump’a hesap veren” diye bir ifade kullanıldı. Biz sadece millete hesap veririz. Uluslararası arenada, Türkiye’nin çıkarları doğrultusunda, hesap vermez, hesap sorarız. Türkiye’nin çıkarları ne ise o doğrultuda hareket ederiz, ediyoruz. Hiçbir ülke, kuruluş veya kişiden izin almaya ihtiyaç duymadan Türkiye’nin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yaparız, yapıyoruz. Gerekirse sınır ötesi harekât, gerekirse asker gönderme, gerekirse Doğu Akdeniz’de sondaj, gerekirse sınır ötesinde operasyon ne gerekiyorsa onu yaparız, yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanlığına bağlı, ilgili ve ilişkili kurumların bütçesini “sarayın bütçesi” olarak niteleyen hatipler oldu. Cumhurbaşkanlığı Bütçesi, ne tek bir kişinin ne de tek bir kurumun bütçesidir.

  • 18 Aralık 2019 , Çarşamba